Sevgili Soroptimist Büyüklerim ve Kardeşlerim,

2017-2019 Dönemi Başkanı olarak karşınızda olmaktan dolayı onurlu ve mutluyum. Bana ve Yönetim Kurulu arkadaşlarıma güvenip bu görevi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Soroptimistlik ile 2005 Yılında Çanakkale Barış projesi ile tanıştım.

Kadınlar için kadın kadına barış ve kardeşlik adına hizmet eden uluslararası bir network’un içinde buldum kendimi.

Bu yolculukta üye- sekreter-sayman ve başkan yardımcılığı görevleri ile ilerledikten sonra bayrağı Sevgili Lale Ersin’den devraldım.  Geçmiş dönem Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine verdikleri emekler için çok teşekkür ediyorum.

Soroptimistliğin asıl amacını yıllar içinde keşfettim.

Kadınlara yardım ederken en büyük yardımı aslında kendimize yaptığımızı anladım. Bir örgüt yapısı içinde nasıl hizmet sağlanması gerektiğini öğrendim. Büyük bir network’un parçası olmanın kıymetini fark ettim. Zaman geldi nasıl davranmam, zaman geldi neyi yapmamam gerektiğini gördüm.

Hepimiz farklıyız ve bu farklılık bizim zenginliğimiz. Kimimiz zamanımızı, kimimiz düşüncemizi, kimimiz de imkanlarınımızı, kimimiz hepsini veya bazılarını kulübümüz için sunuyor.  2017-2019 döneminde Yönetim Kurulu arkadaşlarımla birlikte bir orkestra şefi gibi bu farklılıklardan bir ahenk oluşturmak için çalışacağız. Amacımız tüm üyelerimizi çalışmalarımıza dahil edebilmek olacaktır.

Kulüp içi olduğu kadar, diğer Kulüpler, Federasyonumuz, Kardeş Kulüplerimiz, diğer STK’lar ve Yerel Yönetimlerle de iyi ilişkiler içinde olmaya çalışacağız.

En büyük emelimiz kadınlar ve genç kızlarımız için projeler üretebilmek, Burs bütçemizi arttırarak daha çok öğrenciye imkan sağlayabilmektir.

Sağlıklı iletişim, sevgi, hoşgörü ve hizmet bu dönem bizim mottomuz olacaktır.

Sevgiyle kalın,

Ayşe Baykan

Başkan

2017-2019