Değerli Soroptimistler,

Bügün bu köşeden sizlere seslenme fırsatını ve ayrıcalığını 40 yıl önce “Kurucu Başkan”ımız Ahsen Önder’in liderliğinde yola koyulan bir avuç akıllı, cesaretli, çalışkan ve bunların da ötesinde iyi yürekli kadınlara borçlu olduğumu belirtmek isterim. Kulübümüzü özverili çalışmalarıyla güvenli bir şekilde ve başarıyla bugünlere eriştiren önceki Başkanlarımız ve Üyelerimizin her birinin varlıklarından büyük onur ve onlara karşı minnet duyuyorum.

Gezegenimizi kuşatan onca karışıklık, çatışma, terörist girişimler ve acıya rağmen, Dünyamız Kadınları arasındaki güçlü bağları daha da güçlendirerek, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” için daima ileri doğru yürüyoruz. Ve Biz, Soroptimistler bu yürüyüşü sürdürmeye kesin kararlıyız.

Yaşadıkça karşımıza çıkan tüm tehdit ve risklere rağmen, Avrupa ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden olduğu kadar ülkemizden de Soroptimistler’in, bu tehditler karşısında bizim dimdik duruşumuza katılacaklarına ve bundan bizim kadar kıvanç duyacaklarına kuvvetle inanıyoruz. Hiç kuşkunuz olmasın ki Biz, birlikte, kadınlar ve kızların hayat koşullarını iyileştirmeleri için onlara fırsatlar yaratmaya ve onları dünyamızın gelecek liderleri olacak şekilde güçlendirmeye devam edeceğiz.

Sizi, yüzyıllar boyu sayısız uygarlığı kucağında barındırmış kentime, İzmir’e içtenlikle davet ediyorum. Burada, birlikte güzel ve güçlü dostlukların, lezzetli Ege yiyeceklerinin ve Soroptimist evlerinde “tadına doyum olmayacak” sohbetlerin keyfini paylaşalım. Kısaca, yanımızda olun, enerjinizle bize destek verin, gelin 40. Yıldönümümüzü birlikte kutlayalım. Varlığınızdan onur duyacağız. Saygı ve sevgilerimizle…

GÖZTEPE SOROPTİMİST KULÜBÜ

Lale Ersin

Başkan, 2015-2017