Sevgili Soroptimist Kız kardeşlerim,

Göztepe Soroptimist Kulübü 2021-2023 Dönem Başkanı olarak görevi Geçmiş Dönem Başkanı sevgili Buket Karadeveci ve Yönetim Kurulundan devralarak, iki senelik yolculuğu siz sevgili kız kardeşlerimle birlikte geçireceğimden dolayı gurur duyduğumu, mutlu ve aynı zamanda heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Şahsıma ve Yönetim Kurulu arkadaşlarıma güvenip bu görevi verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sevgili Soroptimist büyüklerimin emek ve deneyimlerinden öğrendiklerimi, keyifli ve verimli bir dönem olması gayretimle, Yönetim Kurulumuzla birlikte uygulamaya geçirmeye, elimden geldiğince çalışacağım.

2009 senesinde Sevgili Gülçin Uzunoğlu kız kardeşimizin beni kulübe önerdiğinde, çok heyecanlanmıştım. Kadın ve genç kızlarımızın yanında olan bu önemli gruba dahil olma fikri beni çok mutlu etmişti. Hâlâ da aynı hislere sahip olmak benim için büyük sevinç. Sevgili büyüğüm Gülçin Uzunoğlu’na teşekkür ediyorum.

Kulübüme üye olduğum 2009 senesinden bu yana, çeşitli dönemlerde Yönetim Kurullarında yer aldım; sekreter ve ikinci başkan olarak görev yaptım. Yönetimde çalışmanın, işin merkezinde olmanın faydalı bir şeyler yapmaya fırsat veren önemli dönemler olduğunu, Soroptimistlik duygusunun, yönetimde çalışarak daha da somut ve çok yönlü düşünmeye sevk ettiğini her zaman hissettim. Kulüp içi görevler dışında; Çalıştay, Genel Kurul ve Delege Toplantıları’na katıldım. Bu toplantılara katılıp TSKF ve diğer kulüplerle iç içe olmak, önemli bir deneyimin yanı sıra, aidiyet duygusunu da pekiştiriyor. Bir de önceki senelerde yurt dışından bizleri ziyarete gelen Soroptimist kız kardeşlerimizle beraber olmak, onlarla aynı duyguları paylaşmak, Soroptimistlik ölçeğinin ne kadar büyük ve önemli olduğunu hissetmek büyük mutluluk oldu benim için. Dünyanın bir ucunda kız kardeşlerinin olduğunu bilmek daha da yakınlaştırdı beni.

Buradan tüm kız kardeşlerimin nezdinde, benim Soroptimistliğe gönül vermemi sağlayan ve ilk Soroptimist büyüğüm, kulübümüzün kurucu üyelerinden merhume sevgili anneannem Yüksel Baytekin’e müteşekkir olduğumu belirtmek isterim. Başta kendisinin ve tüm Soroptimist büyüklerimin izinde bu görevi büyük onur ve kıvançla yerine getirmek benim için çok kıymetli.

Umarım hep beraber, her geçen zaman daha çok kadın ve genç kızlarımıza dokunup, onların hak ettikleri yaşamlarına özgürce sahip olmalarına sebep oluruz.

Soroptimist Sevgi ve Saygılarımla,

ZEYNEP EDES
2021-2023 Dönem Başkanı