23 NİSAN KONSERİ
23 Nisan 2018 tarihinde, çocukların müzik kültürünün gelişmesi ve konser dinleme alışkanlığı kazanması amaçlanarak gerçekleştirilen etkinlikte diğer bir STK ve vakıfla işbirliği yapılmıştır. İnci Vakfı ile ön görüşme yapılarak, konser için yer temin edilmiştir. Diğer STK’nın faaliyet gösterdiği Eşrefpaşa, Bayraklı ve Mevlana Evleri’nden anneler ile hem kız hem erkek çocukları Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın konserine götürülmüştür. Çocuklar konserden memnun kalmışlar, ellerinde bayraklarla 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı da kutlamışlardır. Bu etkinliğe 60 kişi katılmıştır.

KADINA ŞİDDETE SON
Şiddet mağduru kadın ve çocuklar için psikolojik ve/veya yasal danışmanlık sağlamak, kadın ve çocuklara yönelik şiddet konusunda kamuoyunu duyarlı hale getirmek ve varoşlarda yaşayan kadınları şiddete karşı bilinçlendirmek amacıyla 28.11.2017 tarihinde İzmir’deki 5 Soroptimist Kulüpleriyle birlikte bir toplantı düzenlendi.

25 Kasım, Dünya genelinde kadına karşı şiddete dikkat çekme günü olması nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikte, kadınlara, şiddet karşısında savunma yolları ve yasal hakları konusu anlatıldı.

İzmir’in varoş semtlerinden kadınlar, duyuru yolu ile Konak Kültür Merkezi’nde bir çaylı toplantıya davet edildi. Bu toplantıda yaratıcı Drama Uzmanı Ayşenur Dağyaran, kadınları birbiri ile kaynaştırma çalışması yaptı. Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Akça Toprak Ergönen, Şiddetin Nedenleri ve Savunma Yolları konusunda, Av. Gülce Mutoğlu Kılavuz da Şiddet Karşısında Yasal Haklar konusunda katılımcıları aydınlattılar. Bu etkinlikten 43 kişi yararlandı.

İZMİR KADIN KURULUŞLARI KOROSU
Provalarına Ekim 2017 tarihinde başlanan, Atatürk’ü anma, üyeler arasında dostluk geliştirme amaçlı bir konser için İzmir’deki STK üyelerinden oluşan amatör bir koroda bir üyemiz yer almıştır. 8 Kasım 2017 tarihindeki konser bilet satışlarından gelir elde edilmiştir.

BURSİYERİMİZLE ANITKABİR ZİYARETİ
4 Kasım 2017 tarihinde üç üyemiz ve bir bursiyerimiz ile TSKF organizasyonuna katılmak üzere günübirlik Ankara’ya gidildi. Bir bursiyerimize Anıtkabir Müzesi’ni gezme, tören tecrübesi kazanma fırsatı yaratma amaçlı ziyarette ANITKABİR’de gerçekleşen TSKF Töreni’nde hazır bulunduk ve ardından verilen yemeğe katıldık.

KURTULUŞTAN KURULUŞA DEFİLESİ
Hazırlıklarına Ağustos 2017 tarihinde başlanan, tarihimizde önemli roller üstlenmiş, mesleklerinde ilkleri temsil etmiş kadınları canlandırarak izleyicileri bilgilendirmek amaçlı İzmir Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği önderliğindeki projede üyemiz Güneş Akyıldız Şerife Bacı karakterini canlandırarak yer almıştır. Sunum eşiliğinde hayat hikayeleri anlatılan kadınları İzmir’deki STK üyeleri 25 Ekim 2017 tarihinde podyumda canlandırmıştır.

TÜRGÖK BAĞIŞI
Türkiye görme özürlüler kitaplığında yer alacak görme özürlülerin okuyabileceği Blair Alfabesi ile yazılmış bir kitabın basımı için beş İzmir Soroptimist Kulübü katkıda bulunmuştur. Teslimat Ekim 2017 tarihinde yapılmıştır.

KIYAFETİME KARIŞMA
21 Eylül 2017 tarihinde, bir sivil toplum dayanışması olarak kadınların kıyafet serbestliğini vurgulamak, kıyafet yüzünden yapılan şiddet ve ayrımcılığı protesto etmek amacıyla İzmir Kadın Kuruluşları Birliği desteğiyle bir defile düzenlenmiştir. Kıyafetime Karışma yazılı Tshirtler giyen iş dünyasının tanınmış kadınlarının, çeşitli giyim tarzlarını yansıtan kıyafetleri giyen kadınları podyuma taşıyarak kıyafet kısıtlamasının protesto edildiği bu etkinliğe bir üyemiz katılmıştır. Soroptimistlerin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerinin de katılımıyla 400 kişilik bir izleyici salonda yer almıştır.

BURSİYERE DESTEK
Afyon Karahisar Üniversitesi Makina Mühendisliği’nde eğitim gören bursiyerimiz Fatma Karataban, 2 Şubat 2019 tarihinde TSKF’nin İstanbul’da düzenlediği Kıvılcımlar Koçluk Eğitimi’ne katıldı. İlk atölye çalışmasından sonraki dört eğitim bireysel seanslar olarak on-line yapılıp son eğitim tekrar İstanbul’da oldu.
Eğitimin amacı; burslu öğrencilere, Kariyer Koçluğu eğitimi verilerek onların farkındalıklarını geliştirmek, eyleme geçmelerini sağlamak, kendilerini nerede görmek istiyorlar, ne yapmak istiyorlar gibi düşüncelerini bu programla ortaya çıkarmak.
Bursiyerimizin ulaşım giderleri Kulüp tarafından karşılandı.

TURUNCU GÜNLER
25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü kapsamında 15 gün süreyle çeşitli etkinlikler yapıldı.

TSKF’nin örneklediği tek tip posterler Belediye tarafından bastırılıp Buca, Karabağlar, Mevlana, Eşrefpaşa Evleri, Hamdi Dalan Özel Eğitim ve İş Merkezi, civardaki Barbaros ve Kültür Mahallesi Muhtarlıkları, Visage firması, Shell benzin istasyonu ve Dalan Kimya şirketinde görünen yerlere asıldı.

8 Aralık 2018 tarihindeki kapanış etkinliğinde turuncu t-shirtler giyen, ellerinde turuncu balonlar ve kadına karşı şiddete vurgu yapan dövizler taşıyan Soroptimistler, Kültür Mahallesi Muhtarlığı önünde toplandı. TSKF Basın Bildirisi okundu, bando eşiliğinde turuncu balonlar uçuruldu. Diğer İzmir Kulüpleri üyeleri de etkinliğe katıldı.