ANITKABİR ZİYARETİ
6 Kasım 2021 tarihinde, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anmak üzere TSKF Yönetim Kurulu üyeleri, Soroptimist Kulüpleri üyeleri ve bursiyerlerle birlikte Ata’mızın huzurunda Anıtkabir’de saygı duruşundaydık. Göztepe Soroptimist Kulübü adına kulüp üyesi TSKF Saymanı Gül Gürses ve kulüp Başkanı Zeynep Edes ile birlikte altı bursiyerimiz bu onurlu görevi yerine getirdiler. Aynı gün Başkent Toplum Eğitim Merkezi’nde Cumhuriyet’ in ilanından başlamak üzere, gerçekleştirilen devrimlere ve başarılara dikkat çekmek için tasarlanan 17 bin küçük mozaik taşından oluşmuş Atatürk portresinin açılışına katıldılar.

AKTİVİZM GÜNLERİ
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde başlayan ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar süren “Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı 16 Gün Aktivizm” çağrısına uyarak, 27 Kasım 2021 Cumartesi günü İzmir’deki beş Soroptimist kulübü, Alsancak limanından başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanan bir yürüyüş gerçekleştirdi. Sahilden geçen Nostalji Tramvayı’na binerek kadına yönelik şiddete karşı mücadelemiz turuncu balonlar, giysiler, pankartlar ve eldivenlerle gösterildi. Konuya ilişkin mesajlar Gündoğdu Meydanı’ndaki dijital panoda duyuruldu.
27 Kasım’daki etkinliğe kulübümüzden, Federasyon Saymanı Gül Gürses, Başkan Zeynep Edes, Geçmiş Dönem Başkanı Buket Karadeveci, aday üyeler İnci Menemencioğlu, Melisa Yüncü, Ayşegül Kışlal ve bursiyerimiz Zeynep Sude Kıymaz katıldılar.
1 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşen kulüp Dostluk Toplantısı’nda konuğumuz KİHEP (Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı) grubundan Av. Saadet Kayaalp, bizlere programlarını tanıtıp, kadına yönelik şiddet konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi.
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ortak etkinliğinde Buca Gediz Evi”nin anneleri ile birlikteydik. TSKF GD Başkanlarından Av. İlke Erol ve Alsancak Soroptimist Kulübü Başkanı Av. Sabiha Polat anneleri ve bizleri kadın hakları konusunda bilgilendirdiler.

BULDAN’DA SANAT VAR
İki kardeş kulüp Karşıyaka ve Denizli Soroptimist Kulüplerinin ortaklığında ve TSKF’nin destekleri ile hayata geçirilen “Buldan’da Sanat Var” Uluslararası Kadın Sanatçılar Festivali’nin ikincisi 30 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Buldan/Denizli’de gerçekleşti. Programda yer alan folklor gösterisi için 3 ay önceden başlayan çalışmalara kulübümüzden Buket Karadeveci ve Muhayyel İzmiroğlu katıldılar. Üyemiz Ayşe Baykan “Ekolojik tarım ürünlerinin üretim öyküleri” konulu bir sunum yaptı. İlk gün programında görevli Ayşe Baykan, Buket Karadeveci ve Muhayyel İzmiroğlu’nun yanı sıra Başkan Zeynep Edes, Ayşegül Kışlal, Seval Yarkan ve Nükhet İzmiroğlu açılış törenine ve ilk gün etkinliklerine katıldılar. TSKF Saymanı kulüp üyesi Gül Gürses festival süresince katılımıyla destek verdi.

ANITKABİR ZİYARETİ
12 Kasım 2022 tarihinde, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anmak üzere TSKF Yönetim Kurulu üyeleri, Soroptimist Kulüpleri üyeleri ve bursiyerlerle birlikte Ata’mızın huzurunda Anıtkabir’de saygı duruşundaydık. Göztepe Soroptimist Kulübü adına kulüp üyesi TSKF Saymanı Gül Gürses, Kulüp Başkanı Zeynep Edes ve Şerife Eren, dört bursiyerimiz ile birlikte bu onurlu görevi yerine getirdiler. Aynı gün sabah 11.00’de Atatürk TEM’in yeni yerinin açılışı ve tanıtımı yapıldı. Saat 14:00’de Anıtkabir ziyareti gerçekleşti ve müzesi gezildi. Ziyaret sonrası Ankara Kalesi’ndeki Rahmi Koç Müzesi, Ulus İşbankası Müzesi ve 2. Meclis Binası’na gidildi.