ANITKABİR ZİYARETİ
6 Kasım 2021 tarihinde, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anmak üzere TSKF Yönetim Kurulu üyeleri, Soroptimist Kulüpleri üyeleri ve bursiyerlerle birlikte Ata’mızın huzurunda Anıtkabir’de saygı duruşundaydık. Göztepe Soroptimist Kulübü adına kulüp üyesi TSKF Saymanı Gül Gürses ve kulüp Başkanı Zeynep Edes ile birlikte altı bursiyerimiz bu onurlu görevi yerine getirdiler. Aynı gün Başkent Toplum Eğitim Merkezi’nde Cumhuriyet’ in ilanından başlamak üzere, gerçekleştirilen devrimlere ve başarılara dikkat çekmek için tasarlanan 17 bin küçük mozaik taşından oluşmuş Atatürk portresinin açılışına katıldılar.

AKTİVİZM GÜNLERİ
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde başlayan ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar süren “Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı 16 Gün Aktivizm” çağrısına uyarak, 27 Kasım 2021 Cumartesi günü İzmir’deki beş Soroptimist kulübü, Alsancak limanından başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanan bir yürüyüş gerçekleştirdi. Sahilden geçen Nostalji Tramvayı’na binerek kadına yönelik şiddete karşı mücadelemiz turuncu balonlar, giysiler, pankartlar ve eldivenlerle gösterildi. Konuya ilişkin mesajlar Gündoğdu Meydanı’ndaki dijital panoda duyuruldu.
27 Kasım’daki etkinliğe kulübümüzden, Federasyon Saymanı Gül Gürses, Başkan Zeynep Edes, Geçmiş Dönem Başkanı Buket Karadeveci, aday üyeler İnci Menemencioğlu, Melisa Yüncü, Ayşegül Kışlal ve bursiyerimiz Zeynep Sude Kıymaz katıldılar.
1 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşen kulüp Dostluk Toplantısı’nda konuğumuz KİHEP (Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı) grubundan Av. Saadet Kayaalp, bizlere programlarını tanıtıp, kadına yönelik şiddet konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi.
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ortak etkinliğinde Buca Gediz Evi’nin anneleri ile birlikteydik. TSKF GD Başkanlarından Av. İlke Erol ve Alsancak Soroptimist Kulübü Başkanı Av. Sabiha Polat anneleri ve bizleri kadın hakları konusunda bilgilendirdiler.