BULDAN’DA SANAT VAR
11-13 Ekim 2019 tarihleri arasında TSKF “Buldan’da Sanat Var” projesini gerçekleştirdi. Dokumalarıyla ünlü yörenin El Dokuma Tezgahlarının üretimini desteklemek projenin ana hedefi olarak belirlendi. Üretimde, organik liften yapılan pamuklu, ipekli ve keten dokumalarının sağlık açısından önemi dikkate alınıp giyimde kullanımına vurgu yapılması teşvik edildi.
Festival kapsamındaki etkinlikte dokuma yanı sıra farklı sanat dallarında da atölye çalışmaları yapıldı. Diğer sanat dalları, ebru tasarımı, ahşap baskı, keçe ve seramik tasarımları, sanatsal fotoğraf, yağlıboya resim ve kumaş desenleme çalışmaları olarak yer aldı. Çeşitli kulüplerden üyeler bu etkinliğe katılarak sanatlarını sergilemek fırsatını buldular. Göztepe Kulübü’nden Yıldız Belger, Güneş Akyıldız ve Figen Özdem seramik eserleri ile bu çalışmalara katkıda bulundular. Üyelerimiz Lale Ersin, Bergün Kardeş, Yıldız Belger, Nükhet İzmiroğlu, Buket Karadeveci, Nesrin Pişkiner, Gül Gürses, Zeynep Edes, Nazlı Yolaç, Nihal Akgünlü sanatçı arkadaşlarımıza destek vermek amacıyla sanat festivali olarak kutlanan bu etkinliğe günü birlik katıldılar.

ANITKABİR ZİYARETİ
TSKF, Soroptimistler için 2 Kasım 2019 tarihinde Anıtkabir ziyareti organizasyonu yaptı. Üyelerimiz Nükhet İzmiroğlu ve Nazlı Yolaç TSKF organizasyonuna katılmak üzere günübirlik Ankara’ya gittiler. Çelenk koyma töreni için Anıtkabir’de buluşan Soroptimistlerle tören ardından Anıtkabir Müzesi gezildi. Öğle yemeği sonrası Atatürk Toplum Eğitim Merkezi ziyaret edilerek kurslarda hazırlanan ürünlerin sergilendiği standlar gezildi, alışveriş yapıldı. Günün sonunda Pembe Köşk ziyaret edildi. İsmet İnönü’nün kızı Sayın Özden Toker, büyük kahraman İnönü ve ulu önder Atatürk ile hatıralarını anlattığı bir paylaşım yaptı.