ANITKABİR ZİYARETİ
Cumhuriyetimizin 100.Yılında, kadın haklarına verdiği önem ve çağının çok ilerisinde düşünce yapısıyla kadının statüsünü yükseltecek devrimleri gerçekleştirerek Türk kadınına çağ atlatan, ülkemize ve dünya barışına kazandırdığı büyük değerler ile adını tarihe altın harflerle yazdıran Kurucu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anmak ve bu değerlerimizi yeni nesillere aktarabilmek amacıyla TSKF Yönetim Kurulu üyeleri, Soroptimist Kulüpleri üyeleri ve bursiyerlerimizle birlikte 4 Kasım 2023 tarihinde Anıtkabir ziyareti yaptık, Ata’mızın huzurunda saygı duruşunda bulunduk. Kulüp Başkanı Nazlı Yolaç ile birlikte üç bursiyerimiz bu onurlu görevi yerine getirdiler.

Aynı gün bursiyerlerimizle birlikte iki farklı kültür gezisi yaptık;
Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarından başlayarak yaklaşık 40 yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi binası olarak kullanılan “Cumhuriyet Müzesi”ni ziyaret ettik. Bursiyerlerimizle birlikte kendimizi o yılların atmosferinde hissederek gezip bilgilendiğimiz bir gezi oldu.
Tarihi bir bölge olan Ankara Kalesi’ni ve orada yer alan TSKF Başkent Toplum Eğitim Merkezi’nde Cumhuriyet’in ilanından itibaren gerçekleştirilen devrimlere ve başarılara dikkat çekmek için tasarlanan 17 bin küçük mozaik taşından oluşmuş Atatürk portresini gördük.